Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
06.09.2010
В Україні у школах вивчатимуть християнську етику з 1 по 11-й клас
Повний текст навчальної програми доступний для ознайомлення та використання на сайті ІРС.

«Основи християнської етики» та інші предмети духовно-морального спрямування викладаються у 5-6 класах українських шкіл ще з 2006 року. Проте лише нещодавно колектив авторів завершив підготовку програми цього курсу для учнів 1-4 та 7-11 класів. Ця робота велась за сприяння Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями», - йдеться у повідомленні ІРС.

Відтак, 13 липня 2010 року Міносвіти надало відповідний гриф навчальній програмі «Основи християнської етики для учнів 1-4, 7-11 класів» та рекомендувало її для використання у школах. Таким чином, на сьогодні усі класи загальноосвітніх навчальних закладів можуть на факультативній основі (за заявами батьків і за згоди учнів) вивчати цей предмет духовно-морального спрямування.

Як зазначено у пояснювальній записці до програми, метою курсу «Основи християнської етики» є формування в учнів християнських моральних чеснот. Курс є дисципліною християнсько-світоглядного, культурного та освітньо-виховного спрямування, який вибудовується як фундамент буттєвих цінностей сучасної людини.

Автори програми окремо зауважують, що курс «Основи християнської етики» не є вченням віри, не включає в себе релігійних обрядів, не ставить за мету залучення до певної конфесії. Викладання предмету передбачає виховання в учнів поваги до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань інших людей, здатності до співжиття в полікультурному та поліконфесійному українському суспільстві.

Нагадаємо, що в Україні на факультативній основі також викладаються і інші предмети духовно-морального спрямування, зокрема «Основи ісламської культури», «Етика: духовні засади», «Християнська етика в українській культурі» та інші.
Джерело: ZAXID.NET
Теги: Місія
Переглядів: 1547
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2024 - Український Богословський Сайт