Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
11.08.2010
15 вірян Сандея Аделаджі погрожують самогубством
Учора у Дніпровському районному суді Києва відбулися попередні слухання у справі обдурених вірян церкви ”Посольство Боже”.

— У мене знайшли рак печінки. Потрібна була термінова операція. Два роки тому я був членом церкви ”Посольство Боже”. Пішов на прийом до пасторки Босе Аделаджі. Сподівався на допомогу. Вона познайомила мене із Жанною Кисіль. ”Це дуже успішна підприємниця і наша сестра по вірі”, — запевнила Босе. Сказали взяти кредит під квартиру. Гроші вкласти у справу. А на доходи можна буде зробити операцію. Я довірився пасторці, — розповідає киянин Сергій Віслободов, 50 років. — Жаннині знайомі допомогли взяти кредит у банку, 72 тисячі доларів. Гроші одразу передали цій ”підприємниці”. Потім Жанна зникла. Гроші теж.

Сергій — невисокий, худий. Лежить у столичній лікарні N12. У минулі вихідні його прийшли провідати колишні одновірці. Вони так само брали кредити під заставу своїх квартир. Дехто — $300 тис.

Тепер банки вимагають повернути гроші. Погрожують відібрати житло.

— На нас постійно тисли. Пастор Сандей проповідував: ”Я — друг Бога. І якщо в Україні є два праведники, я один із них. Вірте мені й робіть, що я кажу. У кого є квартири? Підніміть руки”. Більшість піднімають. ”І ви жалієтесь, що їсте сухарі?” Людей примушував брати кредити під заставу квартир і вкладати у бізнес церковних підприємців. Якщо не вкладеш — ти ледачий раб. Анафема. Люди підкорялися, — розказує киянин Геннадій Кучеревський.

Пастор Сандей закликав вкладати гроші в ”Ліоне Банк” та ”Кінгз Кепітал”. Обидві установи згодом закрили. Їхні керівники під слідством. Запевняють, що гроші переказували на рахунки, які давав їм пастор. Дружина пастора, Абоседе Аделаджа, закликала вкладати в бізнес Жанни Кисіль. Та пропонувала 8–10% на місяць. Хоча могла взяти кредит у банку за вдесятеро нижчою ставкою. За свідченням потерпілих — вірян церкви ”Посольство Боже” — з 2007 року в них видурили 5,7 млн грн.

— Жанна виступала з церковної кафедри. Не раз розказувала, як Бог її благословляє. Що вона купила квартири, машину — такий у неї успішний бізнес. Ми довірились. Я заклала нашу двокімнатну квартиру на Печерську. Живу в ній із батьками та сином. Тепер вони мене ненавидять. Я прошу в Бога смерті. У небажанні жити обвинувачую вчення церкви. Пастора Сандея Аделаджу, Жанну Кисіль, Павла Косенка та інших, — говорить Олена Полубейник, 46 років.

Заяви зі звинуваченнями Сандея Аделаджі у можливому доведенні до самогубства написали 15 колишніх вірян церкви.

— Якщо ми накладем на себе руки, це буде тільки на руку пастору та банкам. Наші гроші та квартири дістануться їм, — кажуть обдурені.

Попередні слухання відбулися у кримінальній справі щодо Жанни Кисіль та Павла Косенка.

— Потерпілі можуть залишитися без даху над головою. Правоохоронці повинні знайти кошти, передані Кисіль та Косенку. Хочемо також з’ясувати роль головного пастора церкви Сандея Аделаджі й пастора Абоседе Аделаджі, його дружини, в цій міні-піраміді. Суд має визначити, чи є Абоседе Аделаджа співучасницею злочину і чи покривала обвинувачену Кисіль, — каже Іван Боднарук, 36 років, керівник київської адвокатської компанії ”Боднарук, Кузьменко і партнери”. Він представляє потерпілих у суді.

Жанну Кисіль та Павла Косенка обвинувачують за статтею 190, частиною четвертою Кримінального кодексу — шахрайство в особливо великих розмірах. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зв’язатися із Сандеєм Аделаджею не вдалося.

— Это явная ложь, провокация. Если вы пойдете на поводу у этих людей, это может плохо закончиться. Пастор Сандей святой человек, — прокоментувала ”ГПУ” телефоном Олена Давидюк з офісу церкви ”Посольство Боже”.
Джерело: gazeta.ua
Теги: релігійний кримінал, Секти
Переглядів: 587
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2023 - Український Богословський Сайт