Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
07.08.2010
Кравчук: Вони приїжджають, аби створити в Україні московську митрополію
Сьогодні позиція Московського Патріархату робить заручниками вірян, а їх — мільйони. Вони приїжджають, аби створити в Україні повнокровну, повноцінну московську митрополію. Таку позицію висловив перший президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю газеті "День".

"Я проїздив нещодавно через Почаїв. І знаєте, розповідають, що там дуже цікаві речі відбуваються на проповідях у Почаївській лаврі. Якщо коротко — повним ходом іде агітпроп", – зазначив він.

"Дружні відносини — це добре, але ж вони сюди приїжджають, аби заявляти про те, що ми повинні думати про єдиний духовний простір, про святу Київську Русь. Що це означає? Те, що в цьому духовному просторі провідними будуть Росія та Російська Православна церква", – додав Л. Кравчук.

"Коли ми відзначали 1020-річчя хрещення Київської Русі, то весь Київ був заповнений людьми, а що зараз? На Володимирській гірці зібралися дві тисячі людей і три тисячі поліцаїв. Це означає, що люди розуміють: не можна щорік приїжджати сюди, проводити синод з висновком: "Прийдіть і покайтеся". Можливо, це горе, можливо — трагедія, зокрема духовна, проте факт залишається фактом: у нас три православні церкви. І якби, припустимо, приїхав патріарх Московський, людина з високою місією, і сказав, що прибув, аби розпочати в Україні діалог, питань не виникало б. Але ж про діалог і не йдеться! Ідеться про те, що "розкольники" на чолі з Філаретом повинні прийти і покаятися.

Приїжджає Патріарх? Нехай приїжджає, це його право. Він говорить про об’єднання, але постає запитання: чи буде це об’єднання рівних?

Давайте створимо в Україні Помісну православну церкву, в Росії — (а вона вже є) теж, і дружитимемо. Але ж ні, таке їм не підходить, – наголосив Л. Кравчук.

Перший президент України з цього приводу робить такий висновок: "Вони приїжджають, аби створити в Україні повнокровну, повноцінну московську митрополію. Я не можу висунути звинувачення Володимиру (Сабодану. — Авт.), що він проводить антиукраїнську політику. У жодному разі! Я не про це говорю, а про те, що коли ми хочемо в духовному просторі держави навести православний лад — давайте спробуємо. Московський патріархат так переживає за українського православного вірянина, щоб він мав можливість спілкуватися зі світовим православ’ям, з МП РФ? То давайте зробимо цього вірянина православним. А вони ж говорять про те, хто праведний, хто — ні. Було б дуже добре, якби православний вірянин, незалежно від того, де він живе — у Львові чи Криму, міг поїхати до Москви, помолитися в Загор’ї, скажімо. Католики їздять з однієї країни до іншої, відвідують найважливіший духовний осередок католицького світу, моляться, і це нормально. Вони моляться, слухають, вони, врешті-решт, усі рівні серед рівних. У них немає такого: це — віруючі, а це — невіруючі, це — хрещені, а це — нехрещені. Якщо Московський патріархат хоче допомогти Україні створити церкву, давайте відкриємо справжній рівноправний діалог".
Теги: патриарх, РПЦ, Русский мир
Переглядів: 621
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2024 - Український Богословський Сайт