Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
02.08.2010
Помер о. Василій (Вороновський) УГКЦ
31 липня у Львові на 81 році життя, 51 році священства, 45 році монашества помер єрм. Василій Вороновський, монах студит. Похорон отця Вороновського відбудеться у вівторок, 3 серпня, на монашому цвинтарі в Уневі, після архиєрейської Божественної літургії, яка розпочнеться о 10.00.

Про це ZAXID.NET повідомили в департаменті інформації УГКЦ.

Єрм. Василій Вороновський, монах студит народився 6 травня 1929 року в с. Гумниська Буського району, в сім’ї Івана і Ксенії. Сім’я мала шестеро дітей, троє з яких померли в дитячому віці. Таким чином залишились ще троє - Михайло, Василь (майбутній священик та монах-студит) та Юрій (на даний час Єпарх Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ).

1935 рік – вступив до місцевої школи, де закінчив 6 класів. 7 клас закінчував в Буську.

1938 рік – Отці Редемптористи провадять місії в с. Гумниська. В часі місій Василь Вороновський вирішує стати священиком-місіонарем.

1942 рік – вступає до Малої духовної семінарії у Львові відразу на 3 курс.

1945 рік – після закриття Малої семінарії продовжує навчання у Буській середній школі.

1948 рік – поступає до Львівського державного університету ім. Івана Франка на факультет німецької філології. Протягом часу навчання підтримує контакти з греко-католицьким духовенством, яке вимушено пішло у підпілля після Львівського псевдо-собору 1946 року.

1953-1970 роки - працює вчителем німецької та англійської мов, а також математики і фізики в селах Серники (1 рік), Гологори (5 років), Великосілки, Кизилів (11 років).

14 серпня 1959 року – отримує дияконські свячення з рук Преосвященного Владики Івана Слезюка.

15 серпня 1959 року – Преосвященний Владика Іван Слезюк поставляє Василія Вороновського у священичий сан.

16 серпня 1959 року - Перша Служба Божа в церкві в с. Куличків, що біля Белзу.

1965 рік – вступає до підпільного монастиря Студитів, де Архимандритом був підпільний єпископ Ніканор Дейнега.

27 вересня 1970 року – на празник Всемірного Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста з рук Архимандрита Ніканора Дейнеги приймає Схиму з новим монашим ім’ям Володимир.

Часи підпілля - єрм. Володимир Василій Вороновський відважно душпастирює як підпільний священик переважно по різних місцевостях Галичини, зокрема у селах Хлопчиці та Добряни.

12 лютого 1970 року – перший арешт єрм. Володимира Василія Вороновського за те, що хрестив дітей на хуторі Фійна (біля Крехова).

1976 рік – єрм. Володимир Василій Вороновський отримує дозвіл від Владики Василія Величковського на читання екзорцизму. Цей дозвіл пізніше підтвердив Митрополит Володимир Стернюк.

12 лютого 1985 року – другий арешт за те, що висповідав людину по вул. Головацького, 34 у Львові.

1 грудня 1989 року – третій арешт за публічну відправу в с. Хлопчиці.

1992 - 1996 роки - викладач Церковного Уставу та духівник Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Часи свободи - єрм. Володимир Василій Вороновський проповідує місії майже по всій території України, а також поза її межами (Польща, Італія). Невід’ємною частиною усіх його місій є молитви за оздоровлення.

6 травня 2004 року - отримав особливе благословення з нагоди 75-ліття від блаженної пам’яті Папи Івана Павла ІІ.

21 липня 2010 року - прийняв Велику Схиму з рук рідного брата Преосвященного Владики Юліана Вороновського з іменем Василій.

31 липня 2010 року - Переставився до Господа о год. 5:40
Джерело: ZAXID.NET
Теги: УГКЦ
Переглядів: 616
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2023 - Український Богословський Сайт