Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
19.07.2010
У Києві хочуть створити "Ватикан" для патріарха Кирила
Напередодні візиту патріарха Російської православної церкви Кирила (який пробуде в Україні з 20 по 28 липня) серед православних стали ширитися все більш оригінальні ідеї про те, як максимально наблизити патріарха до нашої країни.

Так, голова партії "Русь" Денис Шевчук запропонував перетворити Києво-Печерську Лавру на незалежну державу і поселити там патріарха РПЦ.

Тобто, за типом держави Ватикан в центрі Риму з Папою на чолі.

"Без загальної цивілізаційної концепції російських країн - України (Русі), Росії та Білорусі - у нас немає шансів на виживання в жорсткому однополярному світі, - заявив Шевчук. - Але є недовіра один до одного, яка увійшла у світовідчуття нашого народу, розділеного на різні громадянства. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є пошук об'єднуючих символів для Російського світу. Один такий символ вже є - це Російська православна церква. І для того щоб максимально посилити об'єднуючий ефект і зняти спекуляції на тему "якої саме країни Церква РПЦ ", ми виступаємо з ініціативою створення на території Києво-Печерської Лаври Держави Російського патріарха. Повернення патріарха до Києва, туди, де святий Володимир хрестив наш народ, дасть грандіозний заряд на майбутнє".

Відзначимо, що партія "Русь" не є дуже відомою і впливовою політичною силою. І тому для здійснення її оригінальних ідей необхідно, щоб ними перейнялися люди, які реально впливають на прийняття рішень. Але поки що готовності надати Лаврі незалежність не виявлено ні в церковних, ні в політичних колах.

Намісник Лаври отець Павло сказав, що вперше почув про цю ідею і поставився до неї дуже скептично: "Навіть не хочу обговорювати".

У Партії Регіонів "незалежність Лаври" також не сприймають.

"Створення такого анклаву шляхом відділення від України частини території країни дестабілізує політичну ситуацію, - вважає львівський губернатор, відомий своїми зв'язками з Церквою Василь Горбаль. - Може йтися лише про створення патріаршого подвір'я у Києві. Це церковний термін, що позначає представництво Російської православної церкви" .

"Патріарх Кирило нічого в України забирати не збирається, його місія - тільки дарувати, - каже відомий православний богослов, диякон Андрій Кураєв. - Створення держави в Лаврі - це божевільний проект, який точно народився не в Церкві".

Нагадаємо, що третій за останній рік візит патріарха в Україну буде тривалим і, на думку багатьох експертів, мета візиту - об'єднати все українське православ'я під керівництвом Московського патріархату.

Крім того, ідея патріарха Кирила стати українським громадянином, яку він висловлював під час свого торішнього візиту, схоже, не забута. Намісник Києво-Печерської Лаври отець Павло сказав:

"Можу засвідчити: зі своїх джерел я знаю, що патріарх хоче попросити громадянство України. Це не жарт".

На час візиту патріарх буде жити в його будинку. Але щоб стати українцем, Кирилу доведеться відмовитися від російського громадянства. За нашим законодавством, подвійне громадянство заборонене, і для отримання українського треба відмовитися від громадянства або підданства іншої країни. А ось у Росії подвійне громадянство можливе.
Теги: РПЦ
Переглядів: 515
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2022 - Український Богословський Сайт