Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
28.06.2010
Кардинал Вальтер Каспер залишає свою посаду
Кардинал Вальтер Каспер у віці 77 років, залишає свій пост глави Папської Ради із сприяння християнській єдності, також як і глави Папської Комісії з релігійних зв'язків з євреями.

Ім'я наступника кардинала Каспера ще не оголошене.

25 червня, під час прес-конференції, Вальтер Каспер підбив підсумки своєї діяльності на посту глави Папської Ради із сприяння християнській єдності. За словами кардинала, за 9 років, протягом яких він обіймав цю посаду, Раді вдалося встановити цілу «мережу контактів» з різними церквами.

Каспер був призначений на свій нинішній пост в 2001 році Йоаном Павлом II. За словами 77-річного кардинала, роки цього служіння стали для нього дуже важливим досвідом. У своєму виступі на прес-конференції, він підкреслив: «Для Церкви екуменізм - не предмет розкоші, а одна з її невід'ємних складових». Крім того, кардинал відзначив, що екуменічний діалог - справа «не кабінетна». «Діалог - це життя, - заявив Каспер, - це частина Церкви».

Під час прес-конференції Вальтер Каспер торкнувся також питання про стосунки з різними конфесіями. Кажучи про діалог з православними, кардинал відзначив, що до 2001 року, на початку його служіння, діалог цей фактично був перерваний. За словами кардинала, «перші зустрічі давалися нам дуже важко через богословські і культурні розбіжності». Каспер висловив жаль, що до цих пір не стоїть на порядку денному питання зустрічі Бенедикта XVI з Патріархом Кирилом .

Окрім цього, німецький кардинал вітав встановлену «співпрацю з протестантами, яка до цього була неможливою». Проте Каспер зазначив, що, не зважаючи на нинішню співпрацю, дорога до повноти спілкування з протестантами буде «довгою і нелегкою».

Нарешті, в своєму виступі кардинал нагадав, що було прийняте рішення продовжити діалог між Католицькою Церквою і юдеями.

Довідка

Вальтер Каспер народився 5 березня 1933 року в Хайденхаймі-Бренц, Німеччина. У 1957 році відбулося його рукоположення в єпархії Роттенбург-Штуттгарт. На теологічному факультеті Тюбінгена отримує докторську ступінь по теології. Пізніше викладає догматичну теологію і займає пост декана теологічного факультету в Мюнстері і потім в Тюбінгені. У 1989 році його призначають єпископом єпархії, в якій він служив священиком. У 1999р. Вальтер Каспер стає секретарем Папської Ради із сприяння християнській єдності, а в 2001р. стає кардиналом і главою ради.
Джерело: http://www.credo-ua.org/
Теги: Ватикан, Екуменізм
Переглядів: 944
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2024 - Український Богословський Сайт