Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
13.03.2010
Церкви Чернігова проти встановлення пам'ятника міфічному звіру симарглу
У Чернігові релігійні громади виступили проти встановлення пам`ятника міфічному звіру симарглу як символу міста, що запропонувало громадське об`єднання "Громадська думка".

Як передає кореспондент УНІАН, першою занепокоєння щодо рішення громадської організації встановити на території Валу пам`ятник симарглу висловила Чернігівська єпархія Української православної церкви. Зокрема, архієпископ Чернігівський і Ніжинський АВМРОСІЙ звернувся до депутатів міської ради з проханням "не оскверняти православне місто язичницькими ідолами".

У зверненні владики, текстом якого володіє УНІАН, зазначається, що "симаргл – язичницький символ жертвоприношення, а жертвоприношення – це поклоніння ідолам". За іншими даними, наведеними у тексті документу, симаргл у слов`янській міфології – це звір, собака-птах, що охороняє царство мертвих.

"Говорячи про симаргла як про покровителя та захисника нашого міста, ми зрікаємося таких всесвітньо шанованих святих, наших покровителів, як Антоній Печерський, князь Михаїл та боярин Федір, святитель Феодосій, преподобний Лаврентій, новопрославлений святитель Філарет та багато інших", - сказано у зверненні АМВРОСІЯ. Він переконаний, що Чернігів – православне місто, а тому не потребує захисту язичницьких ідолів.

Як повідомляє інтернет-видання "Чернігівський монітор", прес-секретар УПЦ Київського патріархату Олександр ШМУРИГІН вважає недоцільним встановлення такого памятника у місті. "Ми погоджуємось зі зверненням владики АМВРОСІЯ до депутатів міської ради з проханням не підтримувати бажання об’єднання "Громадська думка" встановити пам’ятник симарглу", - зазначив він. Цю позицію розділяє і настоятель Римо-католицької Церкви отець Яцик. "Наша громада зібрала підписи проти встановлення язичницького пам’ятника. Ми зустрічалися з представниками Української православної церкви, і ми єдині в думці, що не можна допускати того, аби в місті з’явився симаргл", - заявив він.

Питання про встановлення пам`ятника було включене до порядку денного сесії міськради, але через його суперечливість депутати зняли з розгляду.

У "Громадській думці", яка минулого року оголосила конкурс на кращу ідею щодо встановлення сучасного символу Чернігова, вважають, що питання має і політичний підтекст. Наразі скульптурна композиція готова на 50%. "Хоча якщо виявиться, що жителям міста не сподобається цей казковий персонаж, або вони вважатимуть, що Чернігівському звіру у місті немає місця, то ми підкоримося їхній волі", - обіцяє лідер об`єднання Анна РОМАНОВА.

У конкурсі громадського об`єднання "Зроби Чернігів кращим містом у світі" взяли участь 135 проектів. За рішенням журі, перемогу здобула пропозиція встановити як сучасний символ міста над Десною пам`ятник симарглу, зображення якого зустрічається на капітелях Борисоглібського собору у Чернігові.

Точне трактування образу симаргла науковцям до цього часу невідоме. Існує кілька версій, у тому числі, що це божество, яке охороняло коріння і насіння, за іншою – божество вогню.
Переглядів: 323
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2024 - Український Богословський Сайт