Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Новини 
04.03.2010
Молодіжні братства просять Митрополита Володимира відсвяткувати хрещення Аскольда
Молодіжні православні братства України звернулися до Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира з проханням «батьківської підтримки та опіки у справі всецерковного відзначення ювілею 1150-річчя від часу походу на Константинополь у 860 р. князя Аскольда Київського та прийняття ним внаслідок цього святої Православної віри».

«На жаль, пам’ять про початкове перше Аскольдове Хрещення Русі, яке відбулося на 128 років раніше за остаточне Володимирове Хрещення, з політичних міркувань тривалий час піддавалося штучному забуттю. То ж її відновлення, належне вшанування як цієї визначної історичної події, так і самого першого київського православного князя-мученика Аскольда (у св. хрещенні Миколая) стає одним з найважливіших кроків на шляху духовного відродження в Україні», — йдеться у зверненні. Про це інформує православний молодіжний портал «Притвор».

Як зазначають автори звернення, посилаючись на вислів М. Максимовича, саме прийняття хрещення князем Аскольдом приготувало ґрунт для початкового поширення християнства та подальшого хрещення св. кн. Ольги, а згодом і її онука св. рівноап. кн. Володимира Великого.

Як сказано у документі, з ініціативи проф. М.Максимовича 1866 році з благословення Синоду у Російській імперії відзначався ювілей 1000-ліття Аскольдового Хрещення Русі.

«На жаль, після богоборницької революції 1917 р. традиція церковного вшанування нашого першого київського православного князя та першого православного мученика Аскольда-Миколая, як і чимало інших благочестивих православних традицій, у нашому народі було втрачено. Проте віримо, що тепер, з падінням богоборництва та гонінь на Православіє, настав час відродити все те, що було нами втрачено в епоху атеїзму та репресій», — закликають автори звернення Митрополита Володимира.
Переглядів: 339
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
АВТОРИЗАЦІЯ
 
Реєстрація Забули пароль?
КОЛОНКА РЕДАКТОРІВ
 
25 Серпня 2010, 22:45
уся колонка
ОСТАННЄ У БЛОГАХ
 
16 Серпня 2010, 23:32
 
17 Липня 2010, 16:04
усі блоги
ПОШУК ЗА ДАТОЮ
МОНІТОРИНГ БЛОГОСФЕРИ
О блаженном неведении
Существуют сотни томов, объясняющих этот вопрос – но каждый, кто ним хоть раз задавался знает, что все те тома не дают полного и ясного ответа, порождая болезненное ощущение неведения.
samuraj
Сказание о тайном сообществе мировом: все официальные «церкви» они создали, а те - под их колпаком!
Все официальные государственные «церкви», то есть еретические тоталитарные секты, создали тоже они: мировые силы зла, мировое закулисье, сатанисты тайные, ну, и ты ды!
pravdoiskanie
Дореволюционная церковность
В начале мировой войны 1914 года была мечта о «Кресте на св. Софии» (в Константинополе). Ещё до того, как исторически стало ясно, что это неисполнимо, о. Иосиф говорил: «Зачем нам св. София? Кто в неё войдет? Распутин!?»
hieromonk
Церковь бабы Ванги
Моим глубоким внутренним убеждением было и остаётся то, что иконопись очень чётко отражает эпоху и людей к ней причастных. В этом контексте мне было интересно посмотреть на церковь, выстроенную на деньги и по "благословению" известной болгарской ведьмы - Ванги. И я не был разочарован. Предлагаю Вашему вниманию церковь святой Петки (Параскевы Пятницы) в Рупите в Болгарии.
bizantinum
Архів Анонсів
РОЗСИЛКА
 
©2006-2024 - Український Богословський Сайт