Український богословський сайт Контакт
ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ БІБЛІОТЕКА АУДІО ВІДЕО ФОТО ФОРУМ БЛОГЕРИ ОСВІТА
Стаття Philosoф  
25.08.10koinonia
На "Богослов.Ру" вийшла стаття, яка, як на мене, вскриває величезний проблемний вузол, який перебуває всередині сучасного вчення про Православну церкву.

Якщо ви пам"ятаєте, були в школі такі задачки з геометрії, які називалися "доведенням від противного". Ми тоді сміялися ще, бо вже по телевізору траплялися жарти про нетрадиційну сексуальну орієнтацію :) Так ішлося там про те, що коли ми маємо десь логічні суперечності - то це спростовує невірні припущення і потрібно шукати іншиїх шляхів.

Питання  "чи варто визнавати таїнства єретиків?" - ніяк не вирішується логічно в межах того богослов"я і вчення про таїнства, яке має зараз Православна церква. Мені здається, що саме тому і не вирішується, що десь у ньому самому не вистачає стрункості.

Саме тому і маємо казуси, коли хрещення баптистів визнається істинним, а людей із Київського патріархату перехрещують наново.

Ще раз тут повторю свою думку - Православна церква не здатна пояснити, яким чином благодать Божа ставиться у залежність від ієрархічних структур і формальних процедур. Вирішення цього питання за допомогою логіки, на мою думку, обернеться втратою монополії на "таїнства" класом духовенства і його ліквідацією як такого. Тому, самі розумієте, що інстинкт класового самозбереження буде суттєво сприяти формуванню консервативних поглядів у кліриків. 

Втім, пропоную звернути увагу на статтю - аби ясніше побачити диспозицію.
Православие и Католичество сегодня. К вопросу общения в Таинствах
Что такое «общение» между Церквами как в древности, так и сегодня? По-русски здесь нет созвучия, но на латинском и греческом языках «общение» между Церквами обозначается тем же словом, что и «причастие» — communio, koinonia. И это неспроста, так как церковное единство проявляется не только в согласованности деятельности, административного устройства и проч., но в первую очередь — в общем причащении. Причащаясь из одной чаши, мы становимся едины со Христом и друг с другом, признавая таким образом полное единство нашей общины и той, с которой мы вступили в общение.

Продовження тут
Переглядів: 2187
Функція коментування доступна тільки зареєстрованим користувачам. Будь ласка, увійдіть або зареєструйте собі еккаунт.
<< Назад Наверх
Рід занять: журналіст
Статей: 5
Коментарів: 14
ОСТАННІ СТАТТІ У КОЛОНЦІ РЕДАКТОРА
15 Серпня 2010, 11:25
25 Липня 2010, 01:03
14 Червня 2010, 13:16
21 Травня 2010, 19:20
©2006-2024 - Український Богословський Сайт